MITSUBISHI HEAVY DUVAR TİPİ INVERTER KLIMALAR

ENERJİ VERİMLİLİĞİNDE ÖNCÜ VE GELİŞMİŞ TEKNOLOJISI İLE GÜVENİLİR

YÜKSEK VERİMLİLİK

Mitsubishi Heavy inverter klimalar soğutma ve ısıtma kapasitelerinde yeni enerji verimliliği yönetmeliğine göre bölgeler itibariyle A+, A++,A+++ olarak dağılım göstermektedir. Bu özelliği sayesinde diş ortam sıcaklığı değiştikçe klimanızın performansı da değişerek, verim oranı daha da artacak, elektrik tüketimi minimuma inecektir.

Soğutma : A++ (SEER: 6, 7).
Isıtma : A++ (Ortalama iklim bölgesinde SCOP: 4, 6).
• Bu değerler SRK25ZS-S , SRK35ZS-S , SRK50ZS-S modelleri için geçerlidir.
Soğutma : A+++ (SEER: 9, 2).
Isıtma : A+++ (Ortalama iklim bölgesinde SCOP: 5, 2).
• Bu değerler SRK25ZSX-S , SRK35ZS-X modelileri için geçerlidir.

% 5O 'YE VARAN ENERJİ TASARRUFU

On - off klimalar, ortam arzu edilen sıcaklık değerine ulaştığında durur; ısı değiştiğinde (+ -2°C) tekrar devreye girer. On - off klimalar bu yönden otomobillere benzer; sıkışık trafikte sürekli dur - kalk yapan bir otomobil nasıl daha fazla yakıt tüketiyorsa, istenilen ortamın sıcaklığı her değiştiğinde devreye giren - çıkan bir klima daha fazla elektrik tüketir.
Mitsubishi Heavy inverter klimalar özel kompresörü ile ortamın sıcaklığını en kısa sürede istenen sıcaklığa getirir, kapasite kontrollü kompresör düşük devir ile sürekli çalışarak ortam sıcaklığının sabit kalmasını sağlar.
Mitsubishi Heavy cihazla, kullanılan R410A soğutkan ve inverter teknolojisi ile -15/+46°C diş ortam sıcaklığında soğutma, -15/+24°C diş ortam sıcaklığında ısıtma gerçekleştirir.


MÜKEMMEL ENERJİ TASARRUFU

Kapasitesi artırılmış ısı eşanjörü (ısı değiştiricisi) ve yüksek verimlilik sağlayan DC motor ile yüksek performans ve mükemmel enerji tasarrufu elde edilir.


DC PAM Inverter Teknolojisi

Inverter teknolojisi ile çalışan bir sistem, sabit hızlı bir sisteme göre birçok performans avantajına sahiptir. Örneğin, cihaz ilk çalışmaya başladıktan hemen sonra kompresörün değişken çıkış güçleri sayesinde hızlı bir soğutma veya ısıtma yapabilir ve ayarlanan sıcaklığa daha hızlı bir şekilde erişebilir. Cihaz istenen sıcaklık değerine ulaştıktan sonra enerji tasarrufu yapmak için kompresör hızını yavaşlatabilir. Aynı zamanda kompresör DC donanımlı olduğundan yüksek performansı da buna yardımcı olur.


Yeni Inverter Kontrolü (Vektör Kontrolü)

Gelişmiş vektör kontrol teknolojisine sahip Yeni Inverter Kontrolü yüksek verimlilik ile çalışır.
* Düşük hızdan yüksek hıza kolaylıkla geçiş yapabilir.
* Sorunsuz Sinüs Voltaj Dalgası formuna erişilir.
* Enerji verimliliği, düşük hız aralığında daha da iyileştirilmiştir.


ÜSTELIK ÇEVREYE DUYARLI

Birçok tasarım ve mühendislik geliştirmeleriyle, enerji verimliliğinde ve çevrenin korunmasında büyük iyileştirmeler sağlanmıştır.

* Kurşun içermeyen Lehim
RoHS Direktifine Uyumlanmış RoHS: Belirli Zararlı Maddelerin Kullanımını Kısıtlama
Zararlı maddelerin çevreye yayılımını engellemek için tüm Mitsubishi Heavy modelleri kurşun içermeyen lehimleme yöntemi ile üretilmektedir. Bu lehimleme yöntemi üretimde yüksek lehim dereceleri gerektirdiğinden pratik uygulamalara zorluklar getirmektedir, ancak bu şekilde güvenilirlik riske atılmamış olur. Mitsubishi Heavy'nin PbF lehim yöntemi ile kurşun içermeyen yüksek kalitede devre kartları üretilir.
* R410A Kullanımı
Mitsubishi Heavy'nin tüm modellerinde ozon tabakasını inceltme katsayısı "0"olan R4I0A gazı kullanılmaktadır.

HAVA AKIŞI

3D AUTO DIKEY VE YATAY HAVA KIVRIMI

3D AUTO, tek tuş ile prograrnlanır ve 3 motor, 3 ayrı hava akımı kontrolü yapar (1 adet dikey ve 2 adet yatay çalışan motor). Eşit ve sessiz hava akımı, odanın her köşesine iletilebilir, bu şekilde ekonomik çalışma sağlanmış ve enerji kaybı en aza indirilmiş olur.

Programlanmış 3D AUTO*

Otomatik hava akım hacmi ve hava akım yönü kontrolü sayesinde tüm odada en verimli ve konforlu şekilde hava akışı yaşanır. Soğutma modunda çalışan cihaz tarafından soğutulan hava, direkt olarak odada bulunan kişilere doğru değil, tavan yönünde üflenir. Soğuk hava, tavandan serin bir esinti şeklinde hissedilir. Isıtma modunda cihazdan gelen sıcak hava direkt olarak yere yönlendirilerek ortamda ideal konfor sağlanır. • SRK-ZSX-S ve SRK-ZS-S modelleri için geçerlidir.

Manuel Ayarlar*

Sağ ve sol kanatlardan gelen hava akımı yönü ayrı ayrı kontrol edilebilir ve 8 ayrı hava akımı şekli seçilebilir.


• SRK-ZSX-S ve SRK-ZS-S modelleri için geçerlidir.

JET Hava Dağılımı / Uzun Mesafeli ve Sessiz Hava Akışı

Mitsubishi Heavy klimaların hava akış sistemi tasarımında jet motorlarının geliştirilmesinde kullanılan aerodinamik analiz teknolojisi kullanılır.

Mitsubishi Heavy klimalardaki hava kanallarının tasarımında, ideal hava dolaşımı sistemini geliştirmek amacıyla, jet motorlarının pervane kanadı tasarımında kullanılan CFD (Akışkanlar Dinamiği Sistemi) uygulanmaktadır. Bu sistem ile fanda oluşturulan hava akımı, minimum güç tüketimi ile çok miktarda havayı homojen ve sessiz olarak uzun mesafelere üfler. Bu sayede büyük mekânların bile ortam genelindeki konfor kalitesi artar.Uzun Mesafeli Hava Akışı*

Kuvvetli hava akışı "Jet Teknolojisi" ile sağlanır. Ozellikle büyük odalar ve mağazalar için uygundur. Rahatlığınızı artırır.

• SRK-50ZSX-S ve SRK-63ZR-S için soğutma modunda geçerlidir.

Montaj Konumlandırma Seçeneği*

Hava akım yönü, odanızın yapısına uyacak şekilde ayarlanabilir.


• SRK-ZSX-S ve SRK-ZS-S modelleri için geçerlidir.

Hareketli Hava Giriş Paneli*

Hareketli Hava Giriş Paneli" uygulaması ile hava direnci en aza indirgenmiş ve gelişmiş bir tasarım sağlanmış olur.


• SRK-ZSX-S modeli için geçerlidir.

TEMİZ HAVA

24 Saat İyon'

Negatif İyonlar ile Temiz Orman Havası
Iç ünitede havayı kötü kokulardan arındıran, sterilize eden, antibakteriyel ve uzak enfaruj yay. eskiye sahip turmalin levha bulunmaktadır. Bu levha kesintisiz olarak negatif iyonlar üreterek, cihaz çalışmadığı durumda bile elektrik tüketimi olmadan temiz orman havası sağlar.
• SRK-ZSX-S ve SRK-ZS modelleri için geçerlidir.

İLERİ TEKNOLOJİ

ANTİ-MİKROBİK FAN*

Anti-mikrobik özellikleri ile ortama temizlik ve güven getirir. Anti-mikrobik fanın iyileştirici özelliği ile direnen küf, bakteri ve mikroplar, sistemi güvenli ve temiz tutacak şekilde giderilir. Cihaz çalışmadığı durumda oluşabilecek olan kötü kokuların önüne geçilmiş olur.

* Fan Yüzeyinde Bakteri ve Küf Gelişimi Karşılaştırılması (Mikroskobik Görüntü)

Aspergillus niger IFO 6341
Test Mercii japan Food Analiz Merkezi
Test Sonuçları : 2004-4-23.
Test Rapor No: 104034022-002
Testler, Anti-Mikrobik Dayanıklılık testleri ile yönetilmiştir,
JIS Z 2801 2000 "Anti-mikrobik ürünler Anti-mikrobik test yöntemi"
5.2 Anti-Mikrobik Etkiler: Plastik ürünler için test yöntemleri
Mitsubishi Heavy Industries Nagoya Araştırma Laboratuvarı'nda gerçekleştirilen testlerde, bakteri ile temastan 24 saat sonra agar ortamda kültür oluşumu.
' Tüm SRK kodu ile başlayan modeller için geçerlidir.

HAFTALIK ZAMAN AYARLAMA*

4 programlı zaman ayarlayıcı haftanın her günü için mevcuttur. (On - Timer / Off - Timer) Haftalık maksimum 28 program yapılabilir. Bir kez ayarlama yapıldıktan sonra cihaz her hafta için iptal edilmediği sürece bu programı uygulamaya devam eder.

* Haftalık Zaman Ayarlama ile Neler Seçilebilir?

• Çalışma fonksiyonu (Otomatik, soğutma, ısıtma, nem alma, fan)
• Sıcaklık ayarlama
• Hava akımı yoğunluğu ve yönü
• Ekonomi fonksiyonu, Gece koruması fonksiyonu, Sessiz çalışma fonksiyonu
* SRK-ZSX-S, SRK-ZS-S, SRF-ZMX-S modelleri için geçerlidir.

GENIŞ ÇALIŞMA ARALIĞI

-15°C'de soğutma ve ısıtma yapma imkânı

Mitsubishi Heavy'nin geliştirilmiş teknolojisi ile soğutma ve ısıtma kapasite aralıkları artmıştır. Bu şekilde -15°C gibi düşük sıcaklıklarda soğutma ve ısıtma için Mitsubishi Heavy cihazların kurulumu yapılabilir.

SESSİZ ÇALIŞAN İÇ ÜNİTE*

Sessiz Çalışmanın Sırrı

"Jet Hava Dağılımı" özelliği ile her noktaya eşit hava akımı sağlayan iç ünite, tırtıklı sabitleyici biçimi sayesinde yumuşak bir hava akışı sağlar. Fan ve hava akışı arasındaki etkileşim bu sayede en aza indirgenerek, iç ünitenin çalışma esnasında çıkaracağı sesler azalır.

* SRK-ZSX-S, SRK-ZS-S, SRF-ZMX-S, SRR-ZM-S modelleri için geçerlidir.
** SRK-25ZS-S modelinin ısıtma ve soğutma fonksiyonu için çok düşük çalışma modundaki degeridir.

SESSİZ ÇALIŞAN DIŞ ÜNİTE*

"Sessiz Çalışma" Çalışma" fonksiyonu seçildiğinde, dış ünite sesi maksimum 3 dB(A) ile standart nominal değer olan 45 dB(A)'nın çok altında çalışır. Kompresör hızı, nominal çalışma hızından daha düşük bir aralıkta, nominal kapasitenin %60'ı oranına ayarlanmıştır. Aynı zamanda dış ünitenin maksimum fon hızı nominal çalışma hızından daha düşük bir seviyeye indirilmiştir.

• SRK-ZSX-S, SRK-ZS-S, SRF-ZMX-S, SRR-ZM-S modelleri için geçerlidir.

3 SENSÖR

Evinizde konforlu bir ortam yaratabilmek için sıcaklık ve nem kontrolü çok önemlidir. Mitsubishi Heavy cihazlarda iç ünitede sıcaklık, nem ölçer ve dış ünitede sıcaklık biçer olmak üzere 3 sensör bulunmaktadır.

1- SRK, SRF, SRR, FDTC modelleri için geçerlidir.
2- SRK SRF, SRR, FDTC modelleri için geçerlidir.
3- SRK-60ZMX-S, SRK-35-7IZS-S arası modeller, SRK-35/45ZMP-S, SRF-ZMX-S, SRR-ZM-S modelleri için geçerlidir.

GECE KORUMASI*

Soğuk iklim ortamında, cihazınız evde olmadığınızda bile konforlu bir ortam sağlayabilir. Klimanız mekânınızın iç ortam sıcaklığını I O'C'de tutar.
• SRK-ZSX-S, SRK-ZS-S, SRF-ZMX-S, SRR-ZM-S modelleri için geçerlidir.

Kendi Kendini Temizleme işlevi*

Kendini Temizleyen İç Ünite
İç ünite kendi kendini temizleme sistemine sahiptir. Cihazın normal çalışması bittikten sonra bu özellik devreye girer ve takip eden 2 saat boyunca temizleme işlemi devam eder. Kullanıcı tarafından aktif veya pasif hale getirilebilen bu fonksiyon ile küf oluşumu önlenirken aynı zamanda hava kalitesi korunmuş ve bu sayede cihaz parçalarının ömrü uzamış olur.
• SRK-ZMP-S, SRK-ZS-S, SRK-ZSX-S, SRF-ZMX-S, SRR-ZM-S modelleri için geçerlidir.

Alerjen Temizleme Sistemi*

Odanızda taptaze bir hava ister misiniz?
"Alerjen Temizleme Sistemi" sıcaklık ve nemi kontrol ederek filtrede tutulan alerjenleri bastırmak üzerine donanımlıdır. Kurnanda üzerindeki "Alerjen" tuşuna yanlışlıkla basılırsa, iç ünite çalışmayı durdurur.
• SRK-ZSX-S ve SRK-ZS-S modelleri için geçerlidir.

Alerjen Filtre**

Alerjenleri etkisiz hale getirmek için sıcaklık ve nemi kontrol eden benzersiz ve tek teknoloji! Enzim ve üre alerjenlerini etkisiz hale getirir, mantar, bakteri ve alerjenik bileşikleri yok eder. Alerjen filtresi, polen, ev tozu, kedi vb. hayvanların üzerinde yaşayan alerjenleri parçalayarak etkisiz hale getirir. Etkisiz hale getirme işleminin sırrı enzim-üre bileşiğidir. Sadece alerjenleri etkisiz hale getirmekle kalmaz, tüm bakteri çeşitlerini, küfleri ve virüsleri ortadan kaldırır. Bu sayede odanızdaki hava her zaman taze kalır.

.1 Test Metodu: ELISA Kolorimetrik Metod/ELISA Floresan Metod Laboratuvar-. Independent adrninistrative agency national hospital mechanism Sagamihara Hospital, No: 1536
'2 Test Metodu: ELISA Kolorimetrik Metod Laboratuvar-. Independent administrative agency national hospital mechanism Sagamihara Hospital, No: 1536
'3 Test Metodu: TCID (Enfeksiyon Değeri %50) Laboratuvar: Foundation of Kitazato Environmental Science Center, No.15-0145
** SRK-ZSX-S ve SRK-ZS-S modellerinde mevcuttur.

Doğal Enzim Filtresi*

Mantar ve bakterilere ölüm, alerjenik bileşen ve virüsler üzerinde etkili (Kedi tüyü, toz parçacıkları, polen vb.) enzim sterilize filtreleri içinde bir ilk!
Bu filtre içinde bulunan enzimler doğal tahrip edici özelliğe sahip enzimlerdir. Bu enzimler, emilen hava içindeki mikroorganizmaların hücre duvarlarını yok ederek, bakteri ve küf oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Böylece ortama taze, güvenli ve temiz hava verilir.
*SRF-ZMX-S modelinde mevcuttur.

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi*

Sadece su ile temizlendikten sonra güneşe bırakılarak, koku giderme özelliğini yeniden kazanan filtre. Kötü kokuya neden olan moleküllerin kokusunu gidererek havayı temiz tutar. Koku giderme özelliği, suyla yıkanarak ve güneşte kıırutularak yenilenebilir. Bu şekilde geri dönüşümlü fotokatalitik koku filtresi yeniden kullanılabilir.
• SRK-ZSX-S, SRK-ZS-S, SRF-ZMX-S modellerinde mevcuttur.

Gelişmiş Teknoloji
Ücretsiz Keşif
İklimsa Adres
İklimsa Güvencesi