SiGMA DUVAR TiPi SPLiT KLiMALAR

GELiŞMiŞ TEKNOLOJi, 4 MEVSiM KONFOR

DUVAR TiPi SPLiT KLiMALAR

Soğutma : A++ (SEER: 6,1)
Isıtma : A+ (Ortalama iklim bölgesinde SCOP: 4),
A+++ (Daha sıcak iklim bölgesinde SCOP: 5.1)
Sigma inverter klimalar soğutma ve ısıtma kapasitelerinde yeni enerji verimliliği yönetmeliği ne uygun olarak bölgeler itibariyle A+, A++, A+++ olarak dağılım göstermektedir.
Bu özelliği sayesinde dış ortam sıcaklığı değiştikçe klimanızın performansı da değişecek, verim oranı daha da artarken elektrik tüketiminiz azalacaktır.

Yeni nesil Sigma inverter klimalarda %50'ye varan enerji tasarrufu

On - off klimalar, arzu edilen ortam sıcaklık değerine ulaştığında durur; ısı değiştiğinde (+ - 2°C) tekrar devreye girer. On - off klimalar bu yönden otomobillere benzer; sıkışık trafikte sürekli dur - kalk yapan bir otomobil nasıl daha fazla yakıt tüketiyorsa, istenilen ortamın sıcaklığı her değiştiğinde devreye giren - çıkan bir klima daha fazla elektrik tüketir.
Sigma inverter klimalar ise GIO inverter teknolojisine sahip özel kompresörü ile ortamın sıcaklığını en kısa sürede istenen sıcaklığa getirir, kapasite kontrollü kompresör düşük devir ile sürekli çalışarak ortam sıcaklığının sabit kalmasını sağlar.
Sigma cihazlar kullanılan R4 I OA soğutkan ve inverter teknolojisi ile - I 5/+43°C dış ortam sıcaklığında soğutma, -I5/+24°C dış ortam sıcaklığında ısıtma gerçekleştirir.

G 10 inverter teknolojisi ile yüksek konfor ve maksimum enerji verimliliğini bir arada yaşayın!

G 10 inverter teknolojisine sahip Sigma klimalar, inverter kompresörleri ile hızlı bir soğutma / ısıtma yaptıktan sonra istenen konforlu koşullara göre çalışma hızını yavaşlatabilir ve bu sayede yüksek enerji verimliliği sağlar.
• Klima bekleme konumundayken 0.5 W ile düşük enerji tüketimi sağlar.
• Kumanda üzerindeki Temperature ve Clock düğmelerine aynı anda basarak enerji tasarrufu fonksiyonu çalıştırdır. Böylece 27°C'de düşük devir hızında minimum enerji ile maksimum verimlilik sağlanır.
• Sigma klimalarda kullanılan ileri teknoloji ekipmanlar sayesinde enerji kullanımı minimize edilerek yüksek enerji tasarrufu elde edilir.

Siz hissedin, klimanız gerçekleştirsin.

I Feel

Kumanda üzerindeki I Feel düğmesine basıldığında, sensör yardımıyla bulunduğunuz noktadaki sıcaklığı algılar. Bu bilgiyi iç üniteye gönderir ve ayarlamış olduğunuz derece ile karşılaştırır. Klima hava üflemesini artırarak veya azaltarak o anda bulunduğunuz noktadaki sıcaklığı ayarlamış olduğunuz değere göre otomatik olarak ayarlar. Böylece yaz ya da kış koşullarına göre en ideal soğutma ve ısıtma sağlayarak konforunuzu artınr. Bu özelliğin olmadığı klimalarda, bulunduğunuz noktadaki sıcaklık ölçümlenemediğinden yeterli ve istenilen değerlerdeki ısıtma veya soğutma ortamı sağlanamaz.

* Akıllı Uyku Modu

Uyku sırasında vücut sıcaklığı düşer. Kumanda üzerindeki "Akıllı Uyku" moda seçilerek 8 saatlik uyku süresi boyunca uykuya daima, derin uyku ve uyan ma periyotlarına göre daha rahat bir uyku ortamı sağlar ve güne daha dinç başlamanıza yardımcı olur.

* Daha Uzağa Üfleme

10 metreye kadar üfleme özelliği sayesinde bulunduğunuz noktaya kadar soğuk veya sıcak havayı ulaştırır ve her noktada eşit sıcaklık seviyesi sağlayarak konforunuzu artırır.

*Soğuk Üflemeyi Engelleme

Standart klimalar ısıtma fonksiyonu başlatıldığında, iç ünite bataryası ısınana kadar ortama soğuk hava üflerken, soğuk üflerneyi engelleme özelliğine sahip Sigma klimalar bu süreyi bekleme modunda geçirir. 2 dakika sonra istenen sıcak hava oluştuğunda üfleme devreye girer ve bu sayede klimanız üşümenizi engeller.

* Turbo Soğutma ve "sıtma

Kumanda üzerindeki Turbo düğmesi kullanılarak Sigma klimanız kısa sürede ısıtma ve soğutma sağlar. G 10 inverter yüksek teknolojisi sayesinde gerçekleşen bu özellikle klimanızdan en verimli sonucu elde edersiniz.

Filtreler

Sigma klimalar sahip olduğu 3 çeşit filtre ile siz ve sevdikleriniz için sağlıklı hava sağlar.
1. Toz Filtresi
Toz ve havadaki diğer zerrecikleri yakalayıp hapsederek buna benzer zararlı maddeleri ortamdan uzak tutar.
2. Biyolojik Anti-bakteriyel Filtre
Mükemmel sterilizasyon ve toz toplayıcı özelliği ile öne çıkan bu filtre yeni arındırıcı bir malzemeden özel üretilmiştir. Toz ve bakteriler, bakteri öldürücü madde ile kaplı olan hava filtresinin içinden geçerken temizlenir. Anti-bakteriyel filtre, bakteri ve mikroplar] temizleyerek ortamdaki havanın sağlıklı kalmasını sağlar.
3. Aktif Karbon Filtre
Fiziksel ve kimyasal filtrelemeyi ayni anda mükemmel yapar, hava akımı içerisindeki kötü kokuları engeller, temizler, daha taze ve sağlıklı bir ortam yaratır.

* -15 Derecede Isıtma ve Soğutma

Sigma klimaların G 10 teknolojisine sahip frekans ayarlayıcı kompresörü tarafından desteklenen bu özellik -15 derecede dahi güvenli ve sorunsuz bir şekilde ısıtma / soğutma yapılabilmesine olanak sağlar. Özellikle soğuk iklimlerde tercih edilen önemli bir özelliktir.

* Akıllı Buz Çözme

Bu özelliğin bulunmadığı klimaların dış ünitelerinde her 50 dakikada bir 10 dakikaya ayarlanmış olan buz çözme özelliği vardır. Bu durumda dış ünite çalıştığı süre boyunca ihtiyaç olmadığı durumda dahi buz çözme işlemine devam eder. Bu süre içinde de iç üniteyi durdurarak ısıtma işlemine bir süre ara verir. Bu durum hem iç ortam sıcaklığının soğumasına hem de ihtiyaç olmadığı halde dış ünitenin buz çözme özelliğine geçerek enerji harcamasını artırmasına neden olur.

Sigma klimaların sahip olduğu akıllı buz çözme özelliği sayesinde dış ünite ihtiyaç duyulduğu anda buz çözmeye başlar, bu sayede iç ortam 1=319592E5~ sıcaklığı değişmeden enerji tasarrufu sağlanır.

* Gaz Kaçağı Koruma Sistemi

Gaz kaçağı koruma sistemi sayesinde, klimada olası bir gaz kaçağı olması durumunda cihaz kendini korumaya alır ve otomatik olarak durur. Böylece kompresör korumaya alınarak cihazın hasar görmesi engellenir. Cihaz hata kodu vererek servis için uyarıda bulunur.

* Hata Tanısı

Klimanın çeşitli noktalarında kullanılan sensörler yardımıyla, hata kodunu göstererek bakımı kolaylaştırır.

* Dayanıklı Elektronik Kart

Klimalarda kullanılan ve klimanın sorunsuz çalışmasını sağlayan elektronik kart ünitesi, Sigma klimalarda metal kaplanarak korumaya alınmıştır. Bu sayede 85 derece gibi yüksek sıcaklıkta bile sorunsuz çalışır.

*170V - 265V Arasında Çalışabilme

İlk çalışma esnasında çok akım çeken kompresör 170V gibi düşük voltaj değerinde 170v çalışmaya başlayabilir. Voltajın sürekli değişkenlik gösterdiği bölgelerde dahi cihazın performanslı bir şekilde çalışması devam eder.

* Anti Korozyon Dış Ünite

Dış ünite değişken hava koşullarında sürekli olarak farklı sıcaklık, toz ve rutubete maruz kalır. Sigma klimalar paslanmaz dış gövdesi ve altın / mavi kaplamalı kondenser ünitesi sayesinde kullanıldığı süre boyunca paslanmaya ve rutubete karşı koyarak soğutma / ısıtma özelliklerini yüksek performansla sürdürür.

* 8°C Isıtma

Kimi özel mekânlarda saklanan bir takım özel gıda, ilaç gibi ürünlerin veya hayvanların bulunduğu ortam sıcaklığının 8 derecenin altına düşmesi istenmez. Sigma klimalar ise bu tür durumlar için ayarlananabilme özelliğine sahiptir. Ortam sıcaklığı 8 dereceye geldiğinde kendi kendine çalışır ve ortam sıcaklığının istenilen düzeye çıkarılmasını sağlar.

*Çift Taraflı Kurulum

Sigma klimalar çift taraflı kurulum özelliği sayesinde kurulum yapılacak ortamın fiziki şartlarına uygun olarak estetik görünümü bozmayacak şekilde kolay kurulum avantajı sağlar.

* ince Tasarım - LED Aydınlatma

Yenilenmiş Sigma klimalar ince ve zarif tasarımı, buz beyazı panel altı LED aydınlatması ile odanıza şıklık katar. Kumandası üzerinde bulunan ışık düğmesi ile LED aydınlatması kapatılarak uyku modunda rahatlık sağlanır.

*Fonksiyonel Uzaktan Kumanda

Yenilenmiş uzaktan kumanda, ilave fonksiyon tuşları ile kolay kullanım sağlar.

* Kolay Çıkarılabilen ve Yıkanabilen Filtreler

Kolay çıkarılabilen ve aynı zamanda yıkanabilen filtreler sayesinde belli periyotlarda kendiniz bakım yaparak sürekli olarak klimanızın temiz ve sağlıklı kalmasını sağlayabilirsiniz. Herhangi bir servis desteğine ihtiyaç duymadan kullanıcıya kullanım kolaylığı sağlayan önemli bir özeliktir.

En Son Ayarlarla Açılma

Klima kapatılıp açıldıktan veya elektrik kesintisinden sonra en son ayarlarıyla kullanıma hazır olur. Kullanıcının standart şartlarda klimayı her açışta tekrar ayarlama yapmasına ihtiyaç duyulmaz.


İklimsa Güvencesi
Gelişmiş Teknoloji
Ücretsiz Keşif
İklimsa Adres